Š. Pladas – WSBK varžybose

2011 m. rudenį, stebint WSBK varžybas, kilo keista mintis: o ar galėtų sportininkas iš tokios šalies kaip Lietuva, kurioje šis sportas dar labai jaunas ir silpnai išsivystęs, kuri net neturi trasos, tinkamos ruoštis bent jau europinio lygio varžyboms, sudalyvauti WSBK čempionate? Ši netikėtai užsimezgusi mintis tapo didžiausiu iššūkiu mano gyvenime. Per visus keturis metus nuo to laiko nebuvo nė dienos, kad nebūčiau pagalvojęs apie dalyvavimą WSBK – ką dar turiu daryti, kad tai įvyktų.

Šiame kelyje link svajonės – stovėti starto linijoje su geriausiais pasaulyje šios klasės sportininkais – buvo labai daug iššūkių, kuriuos turėjau įveikti. Daugybė sunkiai išsprendžiamų problemų ir nusivylimų tarsi sakė, kad galbūt visas šis milžiniškas vargas nevertas to. Pirmiausia, dėl įvairiausių aplinkybių, įskaitant finansus, buvo rizika net neįveikti kvalifikacinio barjero. Taigi visą tą laiką išlaikyti motyvaciją siekti tikslo buvo sunku. Bet blogas mintis vijau šalin ir sakiau sau: kelias, kurį nueisiu siekiant šio tikslo, yra didžiausia patirtis, kuri turės neįkainojamą vertę mano gyvenime.

Ir pagaliau 2015 m. rudenį tas ketverių metų kelias buvo nueitas. Sutvarkius visus formalumus liko „tik“ „ledkalnio viršūnė“ – tai 3 dienų varžybų savaitgalis. Jau įvažiavus į Cherezo trasą apėmė neapsakomas jausmas, kad čia esu ne žiūrovas, o lygiavertis dalyvis kartu su šiais visais pasaulinio lygio sportininkais ir jų įspūdingomis komandomis, kurios atvažiavo milžiniškais blizgančiais vilkikais. Ir aš tarp jų su savo mažu autobusiuku!

Neapsakomai pamalonino ypatingas dėmesys iš organizatorių – buvau pirmasis sportininkas iš Lietuvos, dalyvaujantis šiame čempionate, ir jiems tai buvo svarbu. Mane su keliais kitais sportininkais pakvietė į Cherezo miestelį, kur dalyvavome ekskursijoje, spaudos konferencijoje ir susitikome su šio sporto gerbėjais miesto aikštėje. Aš, kaip ir kiti varžybų dalyviai, raičiau autografus ir fotografavausi su motociklų lenktynių gerbėjais.

Po šio smagaus intro sekė pirmoji treniruotė ir pirmasis kvalifikacinis važiavimas. Prieš išvažiuojant į trasą apėmė didelis jaudulys ir nežinomybė. Stengiausi išlikti ramus ir nepadaryti lemtingų klaidų, kurios galėtų sutrukdyti man sekmadienį stoti į startą kartu su geriausiaisiais. Bet tuo pačiu turėjau semtis patirties iš kitų sportininkų ir važiuoti maksimaliai greitai, kad įveikčiau kvalifikacinį barjerą. Pirma diena buvo sėkminga – mano greitis didėjo, supratau, kad kvalifikaciją tikrai galėsiu įveikti. Tačiau šiek tiek nerimavau dėl motociklo, nes esant rimtesniam gedimui, turimomis sąlygomis, būtų buvę sudėtinga man jį greitai sutaisyti. Vis tik jis tarnavo be priekaištų.

Antrąją dieną pirmos treniruotės metu mane aplenkė žymusis Kenan Sufuoglu – daugkartinis šios (WSS) klasės čempionas. Apėmė neapsakomas jausmas. Pagalvojau, kad buvimas trasoje kartu su tokiu sportininku atperka viską, ką teko išgyventi siekiant šio tikslo. Dar beveik pusę rato stebėjau jo važiavimą ir nepriekaištingą motociklo valdymą, kol jis dingo tolumoj. Skriejau lyg ant sparnų – dar pagerinau savo rato įveikimo laiką. Tačiau treniruotės pabaigoje, lėkdamas dideliu greičiu, kritau. Laimei tiek man, tiek motociklui didesnės žalos nebuvo. Ir suma sumarum – tądien pasiekiau savo geriausią rezultatą!

Kitas iššūkis buvo klimatas – jau kvalifikaciniame važiavime pradėjau jausti karščio, kuris siekė iki 35 laipsnių, poveikį. Karštis, nuolatinė fizinė ir psichologinė įtampa darė savo. Supratau, kad, norėdamas sėkmingai baigti kvalifikaciją ir startuoti varžybose, turiu įvertinti savo būseną ir viską daryti atsargiai. Startavau iš paskutinės pozicijos ir jau po kelių ratų supratau, kad bandydamas kaip įmanoma labiau kovoti dėl aukštesnių pozicijų tiesiog rizikuočiau nepasiekti finišo. Stengiausi važiuoti greitai, bet ir pasilikti rezervo. Taigi finišą ir savo tikslą pasiekiau! Beje, iš 27 dalyvių 7-ni nefinišavo. Jaučiausi neapsakomai laimingas, dėkingas sau, motociklui ir mane lydėjusiems keliems artimiausiems bičiuliams. Supratau, kad tai buvo labai geras startas. Startas antram kartui. Laukite tęsinio!